September 18, 2021, 8:46 am

Го зaспaла сoпругoт со тaблeти, му укpaла 315.000 еврa и избeгaла

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицијата на аеродромот во Франкфурт уапсила жена (51) која наводно го заспала својот сопруг во Мохакер во северниот дел на Швајцвалд со апчиња за спиење, а потоа му украла околу 315.000 евра, пишува списанието Феникс.

Според полицијата, осомничената потоа ги однела парите во својата татковина, односно во Мароко.

Полицијата ја уапсила жената во неделата кога требала да влезе во Германија.

Според информациите, самиот чин се случил во јануари минатата година во Мохлакер, а оттогаш инспекторите ги следат движењата на жената.

Парите биле од продажба на имотот.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Стотици Германци примиле вaкцинa со пoминат рок

Одделот за здравство во јужната германска покраина Баден-Виртемберг објави дека 840 дози на вакцина против корона од Модерна, на...

More Articles Like This