September 22, 2020, 2:03 pm

(Видео) Го кpиe ли некој лeкoт за кopoнавирусот, Трамп cycпендиран на Твитер поради објава за хидpoксихлopохин

Поврзано

Расте бројката на новозapaзени

Петмина пациенти на возраст меѓу 50 и 60 години починаа како последица од компликации со ковид-19 во изминатото деноноќие,...

Пaникa во Штип: Heкoлкy paбoтници ce зapaзилe co кopoнaвиpycот вo кoнфeкциja

Една штипска конфекција е затворена по појава на пет позитивни случаи меѓу работниците и со симптоми на коронавирусот. Конфекцијата...

Филипче нajaви нови pecтриктивни мерки

Со оглед дека летото е зад нас, а ризикот кој ја носи есента може да донесе на зголемен број...
- Advertisement -

Американскиот претседател Доналд Трамп уште еднаш ја бранеше употребата на хидроксихлорохин во борбата против коронавирусот, со што се спротивстави на мислењето на официјалните лица од американскиот Кризен штаб.

Трамп тврди дека лекот против маларија е одбиен како можен лек против Ковид-19 само затоа што тој го предложил, јави Би-Би-Си.

Пораката од американскиот претседател следеше откако Твитер го супсендира налогот на неговиот син Доналд Трамп јуниор, поради објавување збунувачки и потенцијално штетни информации за коронавирусот.

Во соопштението на компанијата се наведува дека налогот на Трамп јуниор е суспендиран 12 часа поради кршење на политиката на Твитер за дезинформации.

Трамп и неговиот син во понеделникот споделија видео на Твитер во кое ја сугерираа употребата на хидроксихлороин во третманот на Ковид-19.

Твитер ја отстрани содржината од својата мрежа, но една од снимките веќе ја видоа 17 милиони луѓе.

Aj da vidime dali ke go ukinat videovo

Julkaissut Pero Vladevski Tiistaina 28. heinäkuuta 2020

Latest News

Топалов за Македонците: Ако пpoдолжат да ја pyгaaт мајка Бугарија за брзо ќе ги одpoдиме

Не знам дали ни се браќа, тие ни се веќе братучеди, а ако продолжат на овој начин да ја...

Фото: Во ГТЦ се издава дуќан без кирија, еве и зошто

На социјалните мрежи се споделува оглас во кој се бара кираџија за дуќан во Градскиот трговски центар во Скопје без да плати кирија. Иако...

Расте бројката на новозapaзени

Петмина пациенти на возраст меѓу 50 и 60 години починаа како последица од компликации со ковид-19 во изминатото деноноќие, соопшти Министерството за здравство. Починаа...

Јанушев откако замина од позицијата Генерален секретар: Се гледаме на пpoтecтите се до конечна побeдa

ВМРО е мојот дом, половина живот го посветив на организацијата – 21 година сум член на партијата, од в.д. претседател на МК на УМС...

Диме Велковски е новиот пратеник на местото на Манчевски

Диме Велковски е новиот пратеник од листата на пратеници на СДСМ и коалицијата „Можеме“, откако Дамјан Манчевски денеска си поднесе оставка од пратеничката функција. За...

More Articles Like This