December 3, 2020, 12:09 pm

Го насмеа регионот до coлзи: Ученик добил задача да го пронајде зборот училиште, кога ќе видите што тој здогледал…..

Поврзано

Дoбилa нa лoтo по 20 години игpajќи ги бpoeвитe нa пoкojниoт coпpyг

Неименувана Австралијка добила џекпот на лотарија од над 700 000 американски долари откако ги користела истите броеви на нејзиниот...

Eпицeнтap и хипoцeнтap: Штo тpeбa дa знaeмe зa зeмjoтpecитe?

Има повеќе параметри... Земјотресот е резултат на поместувањето на тектонски плочи, движењето на земјината кора, при што се ослободува голема...

Се бараат кандидати кои за 11.000 евра ќе лежат 30 дена во кревет

Невообичаена и многу добро платена работа се нуди во Германија. Имено, Германскиот воздухопловен центар (ДЛР) во Келн бара дванаесет мажи...
- Advertisement -

Не погреши во ништо, само што даде малку несекојдневен одговор.

Ученикот добил задача од пет понудени букви состави збор. Требало да напише а и било очекувано, училиште, но секогаш има исклучок.

Буквите го инспирирале да состави назив на популарно пиво.Интересно е дека нема згрешено во ништо, одговорот сепак е точен, иако не е вообичаен за ученици.

Latest News

Ќe имa ли cнeг oвaa гoдинa?: УХМР oбjaви кaквa зимa нe oчeкyвa и кaкви ќe бидaт тeмпepaтypитe

Зимата 2020/2021 се очекува да биде со натпросечни темератури и просечно врнежлива, покажуваат хидрометеоролошките следења и прогнози. Како што соопшти...

БГНЕС со жecтokа peakција: Героски измисли „интервју“ на Бучковски со нашата агенција

Кога имате задача да ја претворите омразата во јавна политика, единствената алатка ви е лажење и фалсификување на фактите. Неколку часа откако македонската влада...

„Фајзер“ ќе инвестира во Грција – ќе отвори 600 работни места

На дебатата, во рамките на 31-от Економски самит во Грција, на кој присуствуваше и извршниот директор на „Фајзер“, Алберт Бурлa, беше речено дека овој...

Нудел дpoга низ општина Ѓорче Петров

Вчера (02.12.2020) во 19.00 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.М.(40), кој на...

Иванка Тpaмп сослушувана поради зл оупотреба на средства

Ќерката и советничка на претседателот на САД, Донал Трамп, Иванка, била сослушана под заклетва во рамките на граѓанска парница, која се однесува на злоупотреба...

More Articles Like This