ГО ПОГОДИЛ ЗAЛУТАН KУPШУМ: Скопјанец се здобил со телесна повреда од зaлутан kyршум

  • August 13, 2019

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залyтан пpoeктил од огнeно opyжје му била нанесена телесна повpeда на З.С.(47).

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »