December 4, 2020, 6:29 am

ГО ПОЧИТУВАМ ПУТИН, НО ГО ПРEЗИРАМ ТРАМП: Шерон Стоун отворено за двајцата претседатели

Поврзано

На сон ѝ се јавил глас кој и порачал да оди помеѓу три цpkви, да открие лekoвита вода – кога се вратила, ја чекало...

Трајанка од Прилеп си имала мака и откако на сон ѝ се јавил глас, одлучила да го послуша и...

ВИДЕО: Мало детенце одушевено од автоматски лизгачки врати

Бебињата и малите деца се возбудуваат и радуваат за ситници, бидејќи сè што се случува наоколу за нив е...

Дoбилa нa лoтo по 20 години игpajќи ги бpoeвитe нa пoкojниoт coпpyг

Неименувана Австралијка добила џекпот на лотарија од над 700 000 американски долари откако ги користела истите броеви на нејзиниот...
- Advertisement -

Холивудската sвезда Шерон Стоун ја доби наградата „Жена на годината“ во Берлин, која ја додели германското списание „Џи-кју“. Во интервју за германскиот Г-Кво, таа изрази почит кон рускиот претседател Владимир Путин и презир кон американскиот лидер Доналд Трамп.

Американската актерка Шерон Стоун му оддаде почит на рускиот лидер Владимир Путин и ги посочи неговите разлики со американскиот претседател Доналд Трамп.

Таа рече дека смета дека Путин е силен лидер на свој начин, додавајќи дека не би сакала да биде нејзин претседател, но дека не и пречи начинот на кој ја води Русија.

Шерон Стоун рече дека од нејзина гледна точка, Трамп и Путин се многу различни. Додека претседателот на Соединетите држави манипулира со лидерите на други земји, додека Путин ја води својата земја во нејзини најдобри интереси.

Според неа, Трамп сепак сака да биде различен претседател и сосема е несоодветно американскиот претседател да биде истражен затоа што бил мaнипулиран од друга глобална моќ.

Таа рече дека не верува дека Трамп ќе биде реизбран за претседател, истакнувајќи дека основната идеја на САД е дека сите луѓе се еднакви, што не е во согласност со политиките на Трамп.

Latest News

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака...

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, рече министерот за здравство...

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за...

Вечерва снег и магла на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено со умерен интензитет, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во...

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското небо како дел од напорите...

More Articles Like This