ГО ПОЧИТУВАМ ПУТИН, НО ГО ПРEЗИРАМ ТРАМП: Шерон Стоун отворено за двајцата претседатели

  • January 14, 2020
  • Коментари

Холивудската sвезда Шерон Стоун ја доби наградата „Жена на годината“ во Берлин, која ја додели германското списание „Џи-кју“. Во интервју за германскиот Г-Кво, таа изрази почит кон рускиот претседател Владимир Путин и презир кон американскиот лидер Доналд Трамп.

Американската актерка Шерон Стоун му оддаде почит на рускиот лидер Владимир Путин и ги посочи неговите разлики со американскиот претседател Доналд Трамп.

Таа рече дека смета дека Путин е силен лидер на свој начин, додавајќи дека не би сакала да биде нејзин претседател, но дека не и пречи начинот на кој ја води Русија.

Шерон Стоун рече дека од нејзина гледна точка, Трамп и Путин се многу различни. Додека претседателот на Соединетите држави манипулира со лидерите на други земји, додека Путин ја води својата земја во нејзини најдобри интереси.

Според неа, Трамп сепак сака да биде различен претседател и сосема е несоодветно американскиот претседател да биде истражен затоа што бил мaнипулиран од друга глобална моќ.

Таа рече дека не верува дека Трамп ќе биде реизбран за претседател, истакнувајќи дека основната идеја на САД е дека сите луѓе се еднакви, што не е во согласност со политиките на Трамп.

Претходно «
Следно »