ГО ПРЕПЛАШИЛ ДО СМРТ: Тајсон му упаднал во канцеларијата на Трамп

Поврзано

Рекорден број на зaрaзeни во еден ден со кoрoнaвиpyc во светот

Во последните 24 часа во светот се регистрирани 212.326 нови случаи на коронавирус, што е рекорден пораст на бројот...

Во cyдиpи во Јужен Судан yбиeни најмалку 43 лицa

Најмалку 43 лица се убиени во борбите меѓу различни групи од населението во Јужен Судан, соопштија властите, пренесе ДПА. -Членови...

Ново жapиште на кopонавирусот во Италија , медиумите тврдат дека главен винoвниk е маж од Косово

Во италијанскиот регион Трентино-Алто Адиџе е идентификувано ново жариште на коронавирус, откако маж се вратил во Италија, по посетата...

Долгогодишното пријателство помеѓу поранешниот шампион и актуелниот претседател на САД било ставено на тест. Британскиот „Тајмс“ пренесува делови од книгата на Тим О’Браен „TrumNation“ во кои наведува одредени интересни цитати на актуелниот претседател на САД.

Поранешниот бизнисмен, а сега прв човек на САД, во минатото водеше бурен приватен и јавен живот, а го врзува и долгогодишно пријателство во легендарниот Мајк Тајсон.

Неодамна Трамп му честиташе на Тајсон за враќањето на тренинзите и одличната форма која ја прикажа иако има 53 години, но пред 30 години нивното пријателство било ставено на тест поради љубомората на боксерот.

Трамп во минатото му бил советник и бизнис партнер на Тајсон и дури финансирал неколку негови бокс меча. О’Браен во книгата пишува за уште еден испад на Тајсон и тоа во канцеларијата на Трамп во Њујорк.

„Ми рече: Можам ли да те прашам, дали ја е**ш мојата сопруга?“, ги цитира авторот зборовите на Тајсон.

„Јас се смрзнав. Мртов сум, имав нула шанси против него. Тој беше светски шампион со солидно вооружување“, зборува Трамп во книгата.

„Тајмс“ не го открива одговорот на Трамп, а сопруга на Тајсон во тоа време беше актерката Робин Гивенс која во тоа време беше една од најубавите и најпосакуваните жени во САД.

Актуелно

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

Повеќе вести