ГО РАЗОТКРИВМЕ: Доналд Трамп не носи случајно црвена вратоврска на инаугурацијата, еве што значи тоа

  • January 22, 2017
  • Коментари

Доналд Трамп носеше тегет одело со црвена вратоврска и бела кошула. Не е случајно што Трамп стави црвена вратоврска, тоа претставува моќ.

melanija-donald-tramp-foto-tanjugap-1484923902-1085385

Познавачите на значењето на боите велат дека не е случајност што политичарите често носат вратоврски со црвени тонови, со потполно светли кошули и темни одела.

“Црвено претставува моќ и страст“ тврди аналитичарот на трендовите Марк Вудман, додавајќи дека црвениот тон воопшто не е за занемарување.

Црвената вратоврска симболизира доминантност, страст и сензуалност. Ја носат храбри личности, гласни и оние кои имаат силна личност. Вообичаено тие се успешни и во центарот на вниманието. Тие се предводници, бидејќи имаат големо его. Живеат со полни гради и секогаш го добиваат тоа што го сакаат.

Претходно «
Следно »