“ГО ФАТИВ ЖИВ” – откриено кој го фотографирал Груевски во Будимпешта

  • December 12, 2018
  • Коментари

Првата фотографија на Никола Груевски како се шета во Будимпешта, ја направил Дејвид Нолан, новинар-дописник кој е соработник и на Гардијан.
Британски новинар Даниел Нолан го фотографирал Груевски во близина на култна пивница во унгарската престолнина.

Тој на својот Твитер налог вчера ја постави оваа фотографија , по што таа брзо се прошири на социјалните мрежи.

– Го фатив жив! Пребеганиот екс-македонски премиер забележан во Будимпешта – напиша британскиот новинар заедно со објавената фотографија на Твитер.

Нолан е добитник на Европската награда за печат и медиуми и пишува за повеќе медиуми.

Претходно «
Следно »