Го фотографирал болниот Шумахер и сега бара еден милион евра

Поврзано

(Фото) Никој од нејзините фанови не остана paмнoдyшeн – Гавазова позиpa во Охрид

Таа е мајка на две деца и една од најзгодните фолкерки на македонската сцена. Сузана Гавазова и за време на...

(Фото) Ќе ви зoвpиe кpвтa – Фановите се запрашаа дали мaјкa пpиpодa била дарежлива само кон неа

Ќерката на српскиот фолк пејачот Милан Топалковиќ- Топалко непрестанато е во центарот на вниманието во јавноста. Овој пат Хелена ги...

(Фото) На која подобро и стои? – Јелена Карлеуша и Северина во иста модна комбинација

Јелена Карлеуша и Северина Којиќ важат за едни од најголемите ѕвезди, но и модни инспирации кога е во модата...
- Advertisement -

Германското јавно обвинителство почна истрага против засега непознато лице кое нуди фотографија од болниот Михаел Шумахер.

sumaher

Наводно, лицето успеало некако да го фотографира поранешниот светски првак во Формула 1 и сега фотографијата ја нуди на таблоидите за еден милион евра.

Иако јавно не е објавена, на неа, наводно, се гледа како Шумахер лежи во болнички кревет, а фотографиран е од непосредна близина. Уште не се знае дали фотографијата е нова или датира од периодот по повредата од која наскоро ќе наврши и третата година.

-Здравствената состојба на Михаел не е јавна работа. Сакаме да ја почитуваме неговата приватност на што тој има право и тоа е се што сакам да кажам за овој случај- изјави менаџерката на Шумахер, Сабине Кем.

Latest News

Уапceни 16 лица поради ekcплозијата во Бејрут

Либанските власти уапcија 16 лица како дел од иcтрагата за еkcплозијата во центарот на Бејрут, јави државната агенција ННА. Судиjата...

СДСМ ќе ја предложи Шекеринска за претседател на Собранието?

СДСМ веројатно ќе ја предложи Радмила Шекеринска за прва жена претседател на Собранието на Македонија, пишуваат албанските медиуми. Според порталот „АБЦ.мк“, од партијата се...

РКЕ: Бидете среќни што струјата не поскапе повеќе

Регулаторна комисија одлучи да се покачи цената на струјата за повеќе од 7 проценти. Ова покачување се однесува на домаќинствата односно обичните граѓани а...

Пет пaциенти од Гeријатрија позитивни на kорoнавирус

Пет пациенти сместени во специјализираната болница за гeријатрија и пaлијативна медицина во Скопје се зaразени со Ковид-19, потврди за „Сител“ директорката на установата Д-р...

Бил Гејтс прeдупредува: Следува нешто полошо од коpoнавирусот

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс предвидува еколошка kaтастрофа, чии поcледици ќе ги надминат штeтите од кoронавирусот. Според неговите прeдвидувања, во следните неколку децении планетата ќе...

More Articles Like This