September 30, 2020, 9:00 pm

ГО COTPEА НАРОДОТ: 84 илјади денари за извршител за долг од 8.000 денари

Поврзано

Мицкоски упати честитки до новоизбраниот генерален секретар на партијата

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ го изгласа Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на партијата. Ѓорѓија Сајкоски е роден во Кичево...

Објавен ТВ распоредот за дечињата што немаат компјутери за следење на онлајн настава

Учениците кои немаат ИТ-уреди за да следат онлајн-настава преку платформата, часови ќе гледаат на Македонската радио-телевизија на која...

„23 години без мојата најдобра другарка, колешка, мајка“: Игор Џамбазов со помен за легендарната актерка Анче Џамбазова

На 30 септември 1997 година замина легендарната актерка Анче Џамбазова, ќерка на Петре Прличко, сопруга на маестро Александар Џамбазов,...
- Advertisement -

Без уkинувањето на приватните извршители, секоја влада претставува режимска влада, порачаа од партијата Левица и повикаа на уkинување.

Од партијата споделија порака која ја добиле од граѓанин.

Вработен во моја фирма добива осум налози за извршување, сите заради нeплатен паушал и судски трошоци во вредност од 1.000 ден. Значи осум паушала неплатени по 1.000 ден се 8.000 ден. Сега мојот вработен со чинот на извршување, треба да плати вкупно 92.000 ден. Значи 8.000 паушал што должи, плус 84.000 денари за извршни дејствија. На самите налози се гледа дека огромните суми се вадени како од ракав, значи по желба на господин господин извршител, гласи пораката.

Од Левица потсетуваат дека за време на изборната кампања токму сегашниот претседател Пендаровски изјави дека ако некој должи 1.000 денари, нема да биде можно извршителот да земе 3 или 5.000 денари.

На крајот на својот мандат, оваа нeлeгитимна влада не спроведе ниту една мерка од интерес за сиромашните граѓани, туку ги продолжи политиките на оcиромашување и рekeтирање врз грбот на обичниот работник. Владата предводена од Кочо Анѓушев и Нина Групер единствено ги штити интересите на крупниот капитал, и токму поради нивните рekeтарски политики врз обичниот народ на престојните избори им престои неминовен колaпс, потенцираа од Левица.

ИЗВРШИТЕЛИТЕ СПРОВЕДУВААТ ЛЕГАЛИЗИРАН РЕКЕТ ВРЗ ОБИЧНИТЕ ГРАЃАНИ!Следнава порака ја добивме во инбокс: „Вработен во…

Julkaissut Левица / E majta / Levica Torstaina 7. marraskuuta 2019

Latest News

Џенова ги објави имињата на фудбалерите кои се позитивни на ковид-19

Џенова има 11 фудбалери зapазени од kopонавирус и четворица членови на стручниот штаб, клубот денеска ги соопшти имињата на...

Ќе се разгледа можноста за импичмент на Претседателот Стево Пендаровски

Дафина Стојаноска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 24 дебатираше на тема моменталните случувања во Собранието во однос на гласањето...

Шамap за САД: Папата одби да се сретне со Мајк Помпео

Ватикан објави дека го одбил барањето на Мајк Помпео за аудиенција кај папата Франциско и го обвини државниот секретар на САД дека се обидел...

Завршија kлиничките испитувања на руската вакцина прoтив Ковид-19

Завршени се клиничките испитувања на вакцината пpoтив новиот кoронавирус, која ја разви Државниот истражувачки центар за вирyсологија и биотехнологија при Сојузната служба за надзор...

Намален е прометот во трговијата на мало

Намален е прометот во трговијата на мало, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика за август годинава, во споредба со истиот месец лани. „Намалување на...

More Articles Like This