ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЦЕВСКИ ДОБИ ЦРВЕН КАРТОН: 91 процент од велешани нeзaдoвoлни од неговата работа

Поврзано

Петнаесеттина странски медиуми акpeдитиpaни за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе...

Петнаесеттина странски медиуми акредитирани за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од...

Денеска гласаат 3apa3eните со Koвид-19 и лицата кои се во caмоизолација

Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да...
- Advertisement -

По катастрофалната онлајн анкета за власта спроведена од Макфакс на која што од 6-мина понудени градоначалници од редовите на СДСМ повеќе од 60 проценти од граѓаните порачаа дека не би гласале за ниту еден од нив, уште една поразителна анкета за власта.

На Фејсбук страницата на градот https://www.facebook.com/velesmakedonija/ беше спроведена анкета за тоа колку граѓаните се задоволни од работата на актуелниот градоначланик Аце Коцевски.

Прашањето гласеше „Дали сте задоволни од досегашната работа на градоначалникот на општина Велес, Аце Коцевски?“.

Резултатите се поразителни за власта, само 136 граѓани од вкупно 1500 кои гласале се изјасниле дека се задоволни од работата на градоначалникот, а неверојатни 1377 истакнале дека не се задоволни од сработеното. Изразено во проценти, само 9 проценти од граѓаните се задоволни од Коцевски додека 91 процент од велешани не се задоволни од она што тој го има сработено. Анкетата е спроведена во период од 7 дена на Фејсбук.


Фејсбук страната на Велес има над 19 илјади следачи.

Со овие бројќи малку е веројатно дека актуелниот градоначалник ќе добие уште еден мандат, но овие бројќи се уште поголем показател за она што граѓаните го мислат за актуелната власт и падот на довербата кон Зоран Заев и како и локалната власт на СДСМ. Од овие бројќи јасно е зошто тоа Заев не прифаќа предвремени избори пред октомври 2020.

Latest News

Пoжаpникapи ги вaдeлe пoврeдeнитe лицa – Три возила учествуваа во нecрeќaтa на патот Штип-Радовиш

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во 21:30 часот се случи на патот Штип-Радовиш, во која учествувале три возила. Портпаролот на...

Денеска е Павлов ден – Eве што се верува дека ќе ви се случи ако ве пoлaзи пaјaк

По Претовден, денеска е големиот православен празник Павлов ден кои се празнува на 13 јули. На Петровден именден слават тие што го носат името Павле,...

Петнаесеттина странски медиуми акpeдитиpaни за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе известуваат 55 странски новинари кои...

Регистрирани 237 пpeкpшoци за неносење зaштитни мacки во текот на изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.07.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Контролирајте ја импулсивната страна на својата природа. Нема потреба упорно да ја наметнувате својата волја. Разнежнете го партнерот така што ќе делувате мило и...

More Articles Like This