August 10, 2020, 5:52 am

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЛИПКОВО: Соcтојбaтa е зaгрижyвaчка, само денес 6 зaрaзeни со кoрoнaвиpyc

Поврзано

Неофицијално се откриваат имињатa на новиот премиер и министрите

Политичките партии веќе разговараат, покрај изборната програма и нивната хармонизација, и за евентуалните имиња во ресорите што тие ќе...

Д-р Даниловски: Очекувана е бројката од 200 новозapaзени и нови кластери

Очекувана е бројката од 200 ново заразени од Ковид 19 и нови кластери по забавите на излетнички места, а...

Филипче блokиpaл пaциeнтka која чека лek за да пpeживee

Министерот за здравство Венко Филипче блокирал на социјалната мрежа Инстаграм пациентка од Скопје која бара помош од него во...
- Advertisement -

Општина Липково преку својата Фејсбук страница информираше дека само денес се регистрирани 6 нови случаи на коронавирус во оваа општина во Куманово.

-За жал, бројот на лица заразени од вирусот Ковид-19 во нашата општина сè уште е загрижувачки, и покрај нашите чести апели (молби). Бројот на заразени се повеќе и повеќе продолжува да расте, така што од 6 случаи регистрирани денес во кумановскиот регион, сите 6 се од нашата општина Липково, пишува во објавата.

Од општина бараат граѓаните да се придржува кон препораките, да не се собираат и да не разговараат по плоштадите, пред маркетите, пред која било деловна зграда или на други јавни места. Да се почитува физичко растојание од најмалку 2 метри едни од други и да се користат заштитни маски и нараквици.

Latest News

Ekcплозијата во Бејрут cpaмни сè околу, но во православната црква недопpeн остана олтарoт

Само 12 минути пред разорната екплозија, свештеникот Јуил Насив со децата ја напуштил неговата грчка православна црква „Свети Димитрија“...

Денеска е Св. апостоли Прохор, Никанор, Тимон и Пармен

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 28 јули. Денеска е Св. апостоли Прохор, Никанор, Тимон и Пармен. Овие се четворица од ѓаконите на првата,...

Неофицијално се откриваат имињатa на новиот премиер и министрите

Политичките партии веќе разговараат, покрај изборната програма и нивната хармонизација, и за евентуалните имиња во ресорите што тие ќе ги водат. Бидејќи наголемо се шпекулира...

Д-р Даниловски: Очекувана е бројката од 200 новозapaзени и нови кластери

Очекувана е бројката од 200 ново заразени од Ковид 19 и нови кластери по забавите на излетнички места, а бројката ќе се задржи и...

Филипче блokиpaл пaциeнтka која чека лek за да пpeживee

Министерот за здравство Венко Филипче блокирал на социјалната мрежа Инстаграм пациентка од Скопје која бара помош од него во битката со опасна, ретка и...

More Articles Like This