ГРАДОНАЧАЛНИК НА СДС ГО ИСКРШИЛ АВТОМОБИЛОТ: Дали градоначалникот од Ранковце, пијан направил сообраќајка во Куманово?

  • December 28, 2017
  • Коментари

Попладнево на територија на општина Куманово актуелен градоначалник од редовите на СДС предизвикал сообраќајна незгода, а првичните информации зборуваат дека причината за сообраќајката возење под дејство на алхохол

Неофицијално се работи за Ивица Тошевски, актуелен градоначалник на општина Ранковце, кој под дејство на алхохол со службеното возило удрил во паркирани возила во Куманово.

Според првичните информации, возилото го управувало лице кое воопшто не е вработено во општината, но и тој како и градоначалникот бил под дејство на алхохол.

Од извори во СВР Куманово дознаваме дека во моментов се врши силен притисок да се прикрие работата, и од записникот да се избрише фактот дека и градоначалникот и другото лице биле под дејство на алхохол.

 

 

Претходно «
Следно »