ГРАНАТИРАН РУСКИОТ ЦЕНТАР ВО ДАМАСК: Терористите го гранатирале рускиот хуманитарен центар во Дамаск

Поврзано

Коронавирусот го имало пред 7 години, но се држело во тајност?

Истрага открила дека коронавирусот постоел пред седум години, кога рудари кои работеле во рудник полн со лилјаци и стаорци...

Помпео – САД гo oтфpлaaт извештајот на ОН за yбиcтвoтo на иранскиот генерал Сулејмани

САД го отфрлаат заклучокот на специјалната известувачка на Обединетите нации за убиства без судење (extrajudicial executions), Ањес Каламар дека...

Кој ќе биде новиот претседател на САД?

Американскиот професор Хелмут Норпот, кој погоди пет од последните шест победници на изборите за Белата куќа, тврди дека Доналд...

Рускиот центар за помирување на завојуваните страни во Сирија соопшти дека бил предмет на масовно гранатирање од страна на илегални вооружени формации. Нема повредени меѓу руските војници

„Денес илегални вооружени формации од Источна Гута гранатираа стамбена населба и хотели во Дамакс, како и Рускиот центар за помирување на завојуваните страни. Постојат значајни разорувања и жртви меѓу цивилите. Меѓу припадниците на руската војска нема повредени“, се истакнува во соопштението на Центарот.

Илегалните вооружени формации шест пати гранатирале стамбена населба во Дамаск, се додава во соопштението на Центарот.

„Ситуацијата во Источна Гута продолжува да се влошува. Во изминатите 24 часа забележено е дека илегалните вооружени формации од Источна Гута шест пати гранатираа цивилни населби во областа на Дамасл. Милитантите испалиле 14 мини. Расте бројот на жртвите и штетите. Ранети се девет цивили“, соопшти Центарот.

Актуелно

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Мицкоски: Идејата едно општество за сита заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата

-Идејата да се презентира едно општество за сите заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата затоа што сфативме дека сите овие политички...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Делчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан МИцкоски оствари средва со жителите на Делчево. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/872118453196327

Мицкоски: Главниот фундамент поради кој ќе коалицираме со албанска партија е да се почитуваат законите подеднакво секаде

„Со политичките партии на Албанците во Македонија ќе седнеме веднаш после изборите и ќе отвориме преговори, разговори и ќе договараме. Но да видиме најпрвин...

Повеќе вести