ГРАНДИОЗЕН МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ: Охрид преполн со патриоти и родољубци!

Поврзано

(Видео) Николоски: „Дaли Заев peши дa ja иcкopиcти пpoмeнaтa нa имeтo зa дa бидe ocлoбoдeн oд kpивичнo гoнeњe?“

Дали Зоран Заев реши да ја искористи промената на името за да биде ослободен од кривично гонење?, прашува портпаролот...

Колумна на Мирка Велиновска: Колективен кретенизам на Западот

Секоја година на 9-ти мај нормалните луѓе со здрав разум и историско помнење го чествуваат денот на објавената победа...

Кабинетот на Пендаровски со реакција за изјавата на Мицкоски

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто...
- Advertisement -

Реки народ го преполнуваат градскиот плоштад во Охрид, каде од сите страни се собираат граѓани за големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Околу 30 илјади лица излегоа да дадат поддршка на политиките на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски.

mak-24

Црвено-црни и македонски знамиња се веат низ Охрид. Сè е подготвено за првиот митинг на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓани од целиот регион веќе се собираат на градскиот плоштад каде во секој момент се очекува да започне големиот настан.

ohrid-1-1

Традицинално, коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ, кампањата за изборите на 11 декември,ја започнува со митинг во Охрид.
ohrid-3

Предивидено е од говорницата да се обратат лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груески, носителот на листата за пратеници од 5-тата изборна единица Антонио Милошоски, дел од лидерите на коалиционите партии и кандидатите за пратеници од Охрид.
ohrid-4

ohrid

Знаеш што е подобро за тебе, за Македонија“ е слоганот на кампањата за овие избори кој се криеше до самиот почеток. Програмата пак носи наслов „Реално“ и содржи конкретни проекти за подобрување на стандардот на граѓаните, работа, сигурност и напредок.

Latest News

Ceдyм лицa ги зaгyбиja живoтитe вo двe лaвини нa фpaнцycкитe Aлпи

Седум лица загинаа денеска во две лавини на француските Алпи, соопштија властите, кои вчера предупредија за нестабилност на снежните...

More Articles Like This