ГРАЃАНИТЕ ЗНААТ: СДСМ е главниот виновник за овие поразителни бројки во Македонија

Поврзано

(Видео) Исти луѓе, исти лаги

ВМРО-ДПМНЕ објави видео на кое се гледа дека Зоран Заев и други функционери на СДСМ лажно три години ветуваат...

Колку поголема излезност, толку помала е можноста на Заев и неговата бaндa да ги полни кутиите

Универзитетската професорка Тања Каракамишева во емисијата „Заспиј ако можеш” на Алфа телевизија истакна дека гласот на граѓаните мора...

(Видео) Тие сакаат луѓе со cвиткaнa кичмa, а ние сакаме горди македонци

За да ја зачуваме Македонија и да може да ја обновиме во темелите во кои е удрена, потребно е...

Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа зборуваше за тоа како СДСМ се справува со пандемијата каде потенцираше дека тезата на СДСМ дека Наќе Чулев потрфлил во работата не им помина кај граѓаните затоа што граѓаните добро знаат дека СДСМ е главниот виновник за овие поразителни бројки кои Република Македонија ги има во моментот.

-Дека Наќе Чулев пофрлил во работата тоа е добро познат наратив на СДСМ и знаеме дека кога СДСМ е на власт тогаш виновници се опозицијата , а кога СДСМ е опозиција тогаш виновници се власта што значи дека на кајот од денот СДСМ својата неспособност и некадарност, некомпетентност како и во се останато така и во оваа борба со пандемијата сака да го префрли на грбот на ВМРО-ДПМНЕ и на единствениот министер кој ВМРО-ДПМНЕ го има во оваа техничка влада. СДСМ во однос на пандемијата целосно потрфли уште од самиот почеток. Знаете и самите кои беа нашите апели уште пред кризата да заземе таква димензија каква што имаме денеска, пред да има толку голем број на заболени, пред да има толку жртви како што имаме сега и за жал сме први во регионо по основ на новозаболени, но и по бројот на починати, целиот регион имаше 45 или 46 новозаболени, а ние имавме 89 новозаболени, истакна Ѓорѓиевски во своето гостување.

Ѓорѓиевски посочи дека сега кога СДСМ реши политиката да ја стави на прво место пред здравјето на граѓаните тогаш Наќе Чулев не фунционира, МВР не фукнционира како што треба и таа теза не им помина во јавноста затоа што граѓаните многу добро знаат кој е неспособен и кој е главниот виновник за овие поразителни бројки кои ни се случуваат во моментот.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, а...

Повеќе вести