ГРАЃАНИТЕ СОБИРААТ ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ЗА ГРЦИЈА: Ако сакате да донирате, прочитајте ги деталите!

  • July 25, 2018

Во кафе барот „Нано Бар“ граѓаните почнаа да собираат хуманитарна помош за настраданите од страшната огнена стихија која го зафати подрачјето на Атина. Досега во елементарната непогода се загинати најмалку 79 лица, а се трага по стотици исчезнати. 

 

Претходно «
Следно »