Граѓаните тука сакаат обнова и што поскоро државата да тргне напред

Поврзано

- Advertisement -

Во моментов сум во населеното место Кучевиште. Заедно со коалиционите партнери Љупчо Димовски и Иван Стоиљковиќ ги посетивме жителите од ова населено место и поразговаравме за проблемите кои ги имаат.

Велат дека биле дрско прелажани, бидејќи од страна на СДСМ им биле ветувани секакви проекти, дури и нереални, за фактичката слика да покаже дека не се исполнети ниту елементарните работи.

Овие луѓе не сакаат државата да ја водат несериозни политичари и да трошат време на лаги и манипулации. Сакаат што поскоро да дојде обновата и државата да тргне напред.

Велат дека овој момент на одлука е најважниот и затоа се децидни во изборот да ја дадат поддршката на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За обнова на Македонија”.

Обновата победува!🇲🇰
#Заокружи14

Во моментов сум во населеното место Кучевиште. Заедно со коалиционите партнери Љупчо Димовски и Иван Стоиљковиќ ги…

Posted by Vlado Misajlovski on Thursday, July 2, 2020

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This