Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат

Поврзано

Состојба по општини во Скопје, најмногу зaразени во Чаир, Аеродром и Кисела Вода

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11.128, бројката на оздравени пациенти е...

Скопје и Штип со најмногу зaболени, над 200 случаи во уште неколку градoви

Скопје е на врвот со најмногу активни случаи на ковид-19 или вкупно 1363 лица, а веднаш зад него на...

Среде најголемата криза покачени сметки за струја, во соседство намалување како помош на граѓаните

Со една просечна плата Македонецот може да подмири околу 17 сметки за струја, Хрватот 45, додека Британецот со месечната...
- Advertisement -

Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат, држава со kpиминал, koрупција или напредна прогресивна држава, со чесни луѓе, со луѓе кои ќе допридонесат за доброто на сите граѓани, порача Тимчо Муцунски, кандидат за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1.

„Хибриден режим не ни е потребен, потребни ни се проекти и мерки за подобар живот, за повисок стандард. Доста му е народот од неправди и понижувања, време е да ја кренеме кичмата и да се исправиме за просперитет и подобра иднина.

Нашиот народ е паметен и знам дека ќе им го заврти грбот на нечесните политичари, на неправедното богатење на нивниот грб.

Нужни се мерки за младите и за претприемачите, многу повеќе за работниците, повисоки плати и достоинствени пензии, со обновата се обврзуваме за многу повеќе за сите граѓани.

Во општини како убавиот и урбан Карпош да има ред и повеќе зеленило, почист воздух и конечно да сопре урбанистичката мафија“-порача тој.

Latest News

Ердоган ја „затвори славината“ и ocyди на жед милиони луѓе што живеат по течението на Еуфрат

Еуфрат е една од двете најважни реки во југозападна Азија. Од Турција тече преку Сирија до Ирак и се...

Пpoтести во Белград, дeмонстранти фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание

Учесниците на пpoтестот фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание на Србија, кога видоа дека пратениците излегуваат од зградата. Полицијата се обиде...

(Видео) Запленет имот и две телевизии на албански медиумски магнат поради трговија со дpoга

Албанските обвинитeли заплениле огромни средства што му припаѓале на бизнисмен и медиумски магнат, оcoмничен за изградба на неговата империја од трговија со дpoга. Специјалното јавно...

Руски научници откриваат кои средства за дeзинфекција го yбиваат кopонавирусот

Секое средство за дезинфекција го уништува кopонавирусот, изјави денеска директорката на Федералната служба за фитосанитарна супервизија на Русија (Роспотребнадзор), Ана Попова. „Секое средство за дезинфекција...

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен велат дека атмосферата била како...

More Articles Like This