ГРАЃАНИ СЕ СОБРАА ПРЕД СОБРАНИЕТО ВО ЧЕСТ НА САЗДО: Се палат свеќи се протестира мирно поради неодговорноста на институциите!

  • July 10, 2018

Поголем број граѓани попладнево се собраа пред Собранието на Р.Македонија да го изразат својот револт поради немилосрдното убиство на младиот Никола Саздовски, и неодговорноста на институциите во државата да го заштитат неговиот живот

 

Пред Собранието се палат свеќи, граѓаните протестираат мирно, а забележително е и големо полициско присуство.

Се очекува на граѓаните да им се придружат и од навивачката група „Комити“.

 

Претходно «
Следно »