December 5, 2021, 9:53 am

Гренел обвинyвa: Курти е антиaмериканец, Бајден треба да стави крај на тоа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешниот пратеник за дијалог од администрацијата на Доналд Трамп, Ричард Гренел изјави дека лидерот на движењето Самоопределување, Албин Курти, отсекогаш бил „антиамериканец“.

„Новиот антиамерикански лидер на Косово, Албин Курти, беше против американската политика предложена од Бил Клинтон, Џорџ В. Буш, Барак Обама и Доналд Трамп. Тој е секогаш антиамериканец”, напиша Гренел на Твитер и додаде дека американскиот претседател Џозеф Тимот на Бајден треба да го спречи тоа.

Левичарскиот антиамерикански нов лидер на Косово Албин Курти беше против политиката на САД предложена од Бил Клинтон, Џорџ Буш, Барак Обама и Доналд Трамп. Тој е секогаш антиамериканец.

Latest News

Заев и Гаши ќе ја потпишат програмата за влегување на Алтернатива во Владата

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска во Клубот на пратениците во 13 часот ќе ја...

More Articles Like This