ГРМЕШЕ ГИМНАЗИЈАТА ВО ПРИЛЕП: Гимназијалците вееја знамиња и извикуваа “МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА… (ВИДЕО)

  • March 15, 2017
  • Коментари

Средношколците од прилепската гимназија “Mирче Ацев” масовно се приклучија кон иницијативата “За заедничка Македонијa.

17321462_10210690988182324_1214179777_n-640x480

Грмеше гимназијата од гласот на стотината ученици, кои вееа државни знамиња и извикуваа “MAКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА!”

Учениците потоа низ шоколскиот двор се упатија во центарот на Прилеп, каде исто така го изразија својот револт во однос на урнисувањето на унитарноста на државата.

 

Претходно «
Следно »