September 30, 2020, 10:16 am

ГРНЧАРОВ ,,РАСПЛИ“ ПО ДАРКО ПАНЧЕВ:,,Лижачов уште не престанува пак сака да биде во клубот. Ајде Даре, спушти се…Болен човек беше и остана

Поврзано

Меган Маркл и принцот Хари снимаат свое реално шоу: Камерите ќе ги следат во следните 3 месеци

Изворот открива дека двојката потпишала договор со стриминг сервисот „Нетфликс“ вреден 112 милиони фунти (над 120 милиони евра). – Можеби...

Девојката која се разбуди од кома поради гласот на Тоти – го запозна својот идол

Една млада девојка која игра за Лацио се разбуди од кома по девет месеци благодарение на видео-порака на Франческо...

Се огласи Пандев за состојбата со коронавирусот во клубот

Вечерва излезе веста за хаосот со Ковид-19 во екипата на Џенова. Имено, во Џенова се потврдени дури 14 случаи (8...
- Advertisement -

Вицешампионот Вардар поминува низ тешки периоди во својата историја, а од раководството на клубот се надеваат дека Град Скопје ќе ги врати „црвено-црните“ на старите патеки.

Спортскиот директор на Вардар, Дарко Панчев во интервју за „Новости“, говореше за моменталната состојба во која наоѓа клубот.

„Се случуваат некои работи кои веројатно не се добри за Вардар, затоа што сите промени и сите исчекувања не носат добро. Но, што да се прави, ние сме тука, јас и Илија Најдоски сме подготвени за соработка. Секако, доколку новите луѓе од Град Скопје сметаат дека јас и тој, со нашето искуство, може да помогнеме на клубот. Секако дека ќе седнеме на маса и ќе се договориме“, изјави Панчев.

На тоа се јави и поранешниот капитен на Вардар, Бобан Грнчаров, кој жестоко распали кон Панчев.

„Лижачов уште не престанува пак сака да биде во клубот. Ајде Даре, спушти се доле можеш ти појако од ова. Од 3 пати што беше 3 пати го уништува клубот од незнаење и од неработење. Болен човек беше и остана“, напиша Грнчаров на својот профил на Фејсбук.

Latest News

Хари Kостов сведочи во „Tаргет-тврдина“

Машинскиот инжињер Јовица Ѓуричиќ, сопственик на приватна фирма денеска беше прв сведок во случајот „Таргет-тврдина”. За периодот од 2008...

CEKC CKAHДАЛ: Секретарот ме вo3немиpуваше: Слиkaј ми ја тaнгата, пpcлукот пред креветот, за да мe мотивираш за кампањата

Дарко Симиќ, близок соработник на актуелниот лидер на Демократската странка, 22-годишната Катарини Д. наводно и испраќал свои голи фотографии, барал од неа да се...

Мерките не дадоа ефект, 40.000 луѓе се оставени без работа

Пензионерите неколку пати се на удар од страна на владата и ова сега што владата го прави е компензација за нешто што им одзема....

Димитриеска Кочоска: Од најавените 550 милиони, владата не реализира ниту 200 милиони евра за антикризните мерки

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на трите...

Дехари: Ја информирав министерката Цароска дека е можен бојкот на наставата во Кичево

Градоначалникот на општина Кичево, Фатмир Дехари на денешната средба со новинарите истакна дека ја информирал министерката за образование и наука Мила Царовска за можниот...

More Articles Like This