ГРОМ ПОВИКАА НА МАСОВЕН ПРОТЕСТ: Партијата на Стевчо Јакимовски ги поддржа вечерашните протести на кои повикаа „Комитите“

  • June 13, 2018
  • Коментари

Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ и претседателот на партијата Стевчо Јакимовски го поддржаа протестот кој за вечерва го најавија од навивачката група „Комити“ кој во 20. часот треба да започне пред Собранието на Р.Македонија

 

Од партијата сметаат дека договорот помеѓу Заев и Ципрас претставува класична капитулација на нашата држав аи целосно понижување на националните чувства на секој Македонец и сите граѓани на Р.Македонија.

ГРОМ ги повика сите свои членови и симпатизери, масовно, мирно и достоинствено да излезат на вечерашниот протест.

 

Претходно «
Следно »