August 7, 2020, 12:58 pm

ГРОМ ПОВИКАА НА МАСОВЕН ПРОТЕСТ: Партијата на Стевчо Јакимовски ги поддржа вечерашните протести на кои повикаа „Комитите“

Поврзано

Заев и Филипче се cпрaвиja со кoрoнaтa колку што ги пронајдоа милионите од Луј Витон чантата

Република Македонија е црна дупка во регионот и во Европа во однос на бројот на заразени и починати од...

ВМРО-ДПМНЕ: Кopона зaразата премина во фијаско и Филипче убедливо нaјлошо се справува со неа

Наместо Венко Филипче да дава апели со граѓаните, граѓаните апелираат до Филипче сериозно да ја сфати улогата и да...

ВМРО-ДПМНЕ за извинyвањето на Заев до новинарите: Неговите зборови не се искрени, ова е лицeмерен став

Зборовите на Заев не се искрени, туку напротив, ова е лицeмeрен став. Тој изминатите години остави печат на сите...
- Advertisement -

Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ и претседателот на партијата Стевчо Јакимовски го поддржаа протестот кој за вечерва го најавија од навивачката група „Комити“ кој во 20. часот треба да започне пред Собранието на Р.Македонија

 

Од партијата сметаат дека договорот помеѓу Заев и Ципрас претставува класична капитулација на нашата држав аи целосно понижување на националните чувства на секој Македонец и сите граѓани на Р.Македонија.

ГРОМ ги повика сите свои членови и симпатизери, масовно, мирно и достоинствено да излезат на вечерашниот протест.

 

Latest News

(Видео) Со висока резулација, „нajлyдата“ снимка од eкcплозиjaта во Бејрут

Либанските спасувачки екипи продолжуваат со потрагата по повеќе од 100 лица кои се водат како исчезнати, денoви по големата...

Зaбоpaвeтe на „Виз Ер“ во наредните 5 месеци – Еве ја нивната одлука за cуcпeндиpaњe на летовите

Нискобуџетната авиокомпанија „Виз ер“, која има голем број бази на територијата на поранешна Југославија, вклучувајќи ја и нашата држава, очекува ограничувањата за патувања и...

Стоилковски до Коневски: Полeka комшија треба да ја докажеш kлeвeтaтa

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека поранешниот градоначалник на скопската општина Аеродром Ивица Коневски треба да ја докаже клеветата за која го...

(Видео) Тpaмп cтpaвyва од aтeнтaт – „Ме гледате за пocледен пат“

Забелешките на претседателот Трамп за време на говорот предизвикаа шпекулации откако тој се осврна на тоа дека има многу богати непријатели и рече на...

ОН бара нeзaвиcнa иcтpaгa за eкcплoзијaтa во Бејрут

Канцеларијата на ООН за човекови права побара да се спроведе независна истрага за експлозијата во Бејрут и порача дека „мора да се слушнат повиците...

More Articles Like This