ГРУБИ СО НОВА ПРОВОКАЦИЈА: Во живо го леташе орелот, Столе го нарече играчот со број 5!

  • January 16, 2019
  • Коментари

Пратеникот од редовите на ДУИ со нова провокација овој пат во живо од студиото на Телевизија 24. Епилогот од жестоката дебата која тој ја имаше со водителот, беше летањето на албанскиот орел и навредата кон македонскит ракометар Стојанче Стоилов  кого го нарече играчот со број 5!

Претходно кога се објави Законот за двојазичност во службен весник тој и порача на опозицијата која  целиот период се противи на истиот, ВМРО-ДПМНЕ да го преведе на албански и таква табла да постави пред своето седиште. За својот лидер Груби имаше само пофалби, а на прашањето колку струи има во ДУИ одговори дека имало трофазна струја олицетворена во Али Ахмети.

24 АНАЛИЗА

Gepostet von Телевизија 24 am Mittwoch, 16. Januar 2019

Претходно «
Следно »