ГРУЕВСКИ ЗАЕДНО СО УМС НА БАЈАГА: Кафулињата и просторот на Кеј 13 Ноември беа преполни со љубители на музиката на Бајага и Инструктори

  • August 20, 2017

Илјадници граѓани  и вчеравечер, присуствуваа на големата летна забава „Супер Скопје“. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, генералниот секретар на партијата Христијан Мицкоски и градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски, заедно со членовите на УМС го следеа концертот на Бајага и Инструктори.

Кафулињата и просторот на Кеј 13 Ноември беа преполни со љубители на музиката на Бајага и Инструктори, кои ги забавуваа присутните до раните утрински часови.

Претходно «
Следно »