ГРУЕВСКИ: Насилството не е решение, народот да не подлегнува на провокациите на СДСМ

  • April 27, 2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку социјалната мрежа Фејсбук повика на присебност и смирување на страстите, по инцидентот во Собранието.

gruevski_-_01-640x372

-Насилството не е решение и потребно е смирување на страстите. Повикувам на присебност. Народот да не подлегнува на провокациите на СДС и оние кои сакаат да ја втурнат државата во уште подлабока криза и да го исполнат нивното сценарио. Потребно е смирување на страстите. ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави на овие антидржвани постапки на СДС преку правни и политички демократски средства, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на социјалната мрежа Фејсбук.

Претходно «
Следно »