Груевски на средба со лидерите од коалицијата „За подобра Македонија“

  • January 10, 2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска ќе оствари средба со  лидерите на политичките партии од коалицијата „За подобра Македонија“.

sredba-gruevski-koalicija-za-podobra-makedonija-2-740x432

Груевски вчера го прими мандатот за формирање влада од претседателот Ѓорге Иванов, по последните предвремени парламентарни избори на кои ВМРО-ДПМНЕ освои 51 мандат.

Претходно «
Следно »