January 25, 2021, 8:43 am

ГРУЕВСКИ НА ,,ФАЈНЛ ФОР“ ВО КЕЛН: Ќе го бодри Вардар на патот кон европскиот трон

Поврзано

Ceдници нa двe coбpaниcки кoмиcии

Во Собранието денеска седници ќе одржат комисиите за транспорт, врски и екологија и труд и социјална политика. На дневен ред...

(Видео) Милошeвcки: 27 април „fаlsе flag“ нaпaд – македонското пaлeњe на Pajхштагот

Кои се луѓето кои се кријат зад 27 април, која е организацијата која стои зад 27 април и кој...

Тешки муабети: 27 април и случувањето околу тој ден

Темата на вечерашната емисија на „Тешки муабети“ е случувањата околу 27 април. Љупчо Палевски: 27 Април е случување кое...
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе присуствува на завршницата од ракометната Лига на шампиони, популарниот „Фајнл фор“ кој викендов ќе се одржи во германскиот град Келн.

Груевски ќе биде дел големиот број Македонци кои викендов се упатија кон Келн, со цел да го бодрат македонскиот шампион Вардар, кој има историска можност да се закити се европската круна и да се искачи на врвот на ракометна Европа.

Откако испиша историја и стана првиот македонски машки клуб кој се пласирал на ракометниот фајнл-фор турнир од Лигата на шампионите, Вардар денеска го почнува настапот на најголемата ракометна клупска смотра во Келн.

Противник на Вардар денеска во полуфиналето е силната Барселона која е благ фаворит на денешниот меч, но Вардарци знаат дека ако одиграат на највисоко ниво, без респект кон противникот, со цврста одбрана и ефикасен напад можат да дојдат до големото финале.

Latest News

Ceдници нa двe coбpaниcки кoмиcии

Во Собранието денеска седници ќе одржат комисиите за транспорт, врски и екологија и труд и социјална политика. На дневен ред...

More Articles Like This