ГРУЕВСКИ НА ,,ФАЈНЛ ФОР“ ВО КЕЛН: Ќе го бодри Вардар на патот кон европскиот трон

Поврзано

Кичеец ја негирал точноста на објавените аудио-снимки на кои се слуша неговиот глас

Денес Зоран Милевски-Кичеец бил повикан во полициската станица Карпош заради аудио-снимките кои беа објавувани на „ЈуТјуб“ а на кои...

Македонија ја затвора границата со Србија и Косово?

Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали ќе предложи ново затворање на границите кон двата северни соседи, откако таму...

Кочан и Поповски завршија во изолaција, имале контакт со зaболениот зaтвореник

Во зaтворот во Идризово регистриран е првиот зaтвореник позитивен на коронавирусот Ковид – 19. Покрај зaразениот од вирусот, во...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе присуствува на завршницата од ракометната Лига на шампиони, популарниот „Фајнл фор“ кој викендов ќе се одржи во германскиот град Келн.

Груевски ќе биде дел големиот број Македонци кои викендов се упатија кон Келн, со цел да го бодрат македонскиот шампион Вардар, кој има историска можност да се закити се европската круна и да се искачи на врвот на ракометна Европа.

Откако испиша историја и стана првиот македонски машки клуб кој се пласирал на ракометниот фајнл-фор турнир од Лигата на шампионите, Вардар денеска го почнува настапот на најголемата ракометна клупска смотра во Келн.

Противник на Вардар денеска во полуфиналето е силната Барселона која е благ фаворит на денешниот меч, но Вардарци знаат дека ако одиграат на највисоко ниво, без респект кон противникот, со цврста одбрана и ефикасен напад можат да дојдат до големото финале.

Актуелно

Кичеец ја негирал точноста на објавените аудио-снимки на кои се слуша неговиот глас

Денес Зоран Милевски-Кичеец бил повикан во полициската станица Карпош заради аудио-снимките кои беа објавувани на „ЈуТјуб“ а на кои...

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се води класичен линч и очигледен...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Повеќе вести