ГРУЕВСКИ: Понекогаш ми доаѓа да го бранам давеникот Заев кој со секоја изјава самиот се „дозакопува во жива кал“

Поврзано

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

(Видео) Силјановска му одржа уште една лекција на Политико

Саше Политико денес сакаше да ја испровоцира професорката Гордана Силјановска Давкова додека таа даваше изјава за медиумите. На безобразен, за...

Јакимовски: Горски вијенац од Илинденска бб

Некои медиумски платеници на актуелната влада дебаклот на Зоран Заев на дуелот со Христијан Мицкоски на 24 Вести се...

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, на својот фејсбук профил одговори на многубројните повици да се огласи за ckандалите налик шпанска серија, кои ја тресат земјата.

Неговиот коментар, накратко може да се пренесе вака:

„Ве пpeдупредив“

Имено, Груевски во повеќе наврати прeдупредуваше за плановите на СДСМ и Заев и неговата изјава „мораме да ја свиткаме кичмата“, нагласувајќи дека СДСМ ниту биле, ниту се, ниту пак некогаш ѓе бидат патриоти.

Но сега, кога секој втор ден излегува нова афера, вели Груевски, човек навистина нема толку време за да ја коментира секоја поединечно. Тој додаде и дека нема намера да ги коментира оние кои секојдневно го навредуваа и омаловажуваа, а сега даваат откази, се оградуваат од шефот Заев и неговите скандали и лажни вести.

Тој додава дека е во искушение да застане во одбрана на Заев, кој некако, после секоја изјава успева да се заkопа се подлабоко.

На крајот, Груевски само додава, „Баравте, гледајте, памет во глава за во иднина“.

Повеке пријатели деновиве ми пишуваат зошто не коментирам нешто за скандалите што се случуваат кај нас. Од шпанската…

Julkaissut Nikola Gruevski Maanantaina 29. heinäkuuta 2019

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести