ГРУЕВСКИ: СДСМ на изборите извади тешки пари

Поврзано

Ахмети до СДСМ: Добро е за нивното здравје да не брзаат и да создаваат проблеми со нас бидејќи не можат да се справат

Ахмети одговри на прозивките на лидерот на СДСМ, Зоран Заев дека за ДУИ е најдборо да оди во опозиција...

Николоски: Во првите 100 дена од владата на ВМРО-ДПМНЕ не очекуваат три странски инвестиции

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија,...

Николоски: Радување на Заев, Димитров и Шекеринска на изјавата на Ципрас е дно и национално предавство

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија,...

ВМРО-ДПМНЕ на изборите ги освои истите гласови споредено со 2014 година и тоа значи дека сме имале кристално чиста победа иако СДСМ тоа сакаше тоа да го оспори. Ги задржавме гласачите и дојдовме до голема победа. Горди сме за тоа и тоа е заработено со многу труд и работа. Потоа имаше обид за постизборен инженеринг. На овие избори претходеше сериозно влијание однадвор да се влошат позициите на нашата партија, а да му помогнат на СДСМ, изјави Груевски вечерва  за ТВ Нова.

grujjo3

– Нема граѓанин кој не го препозна тоа, ВМРО-ДПМНЕ да биде оцрнет и граѓаните да не гледаат со други очи. СДСМ на овие избори извади тешки пари. Беше видливо дека потрошија многу повеќе пари од нас иако во извештаите тоа не се гледа. Времето ќе покаже од каде се тие средства. Ништо нема да остане скриено. Беше организирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ нема капацитет самите да го организираат тоа. Извлековме максимум на изборите. Нема партија во Европа што ќе издржи такво торпедирање.

GRUJO_1

Народот препозна што се случува, никој не троши толку пари за забава туку за одредена цел. По изборите беше видлив обидот да ги променат резултатите преку изборен инженеринг. Ние се потпиравме на народот кој те бира да оствариш цели кои нему му се цели. Не случајно бев ангажиран на економијата, заработувачката но некој за тоа време подготвувал друга работа, вели Груевски.

 

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести