ГРУЕВСКИ СО ЧЕСТИТКИ ДО РАКОМЕТАРИТЕ И СЕЛЕКТОРОТ ЧЕРВАР

  • January 21, 2017

Честитки за настапите на светското првенство на нашите ракометари и честитки до селекторот Лино Червар, напиша на својот Твитер профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

lazarov-gruevski500

-Честитки за настапите на светското првенство на нашите ракометари. Дадоа максимум, солидно се претставија и себе и Македонија! Честитки за Червар, одличен стратег и мотиватор под чие мудро и храбро раководење настапува овој подмладен тим, кој има одлична перспектива!, напиша Груевски.

Честитки за настапите на светското првенство на нашите ракометари. Дадоа максимум, солидно се претставија и себе и Македонија! 🇲🇰

Честитки за Червар, одличен стратег и мотиватор под чие мудро и храбро раководење настапува овој подмладен тим, кој има одлична перспектива

Претходно «
Следно »