ГРУЕВСКИ: СЈО прави политичка хајка за да ги прикрие неуспесите на СДСМ

Поврзано

(Фото) Си оди младината.. – Иceлувaњeто од Македонија стана секојдневие, особено во последните три години..

Еден од најголемиот проблем во земјава со години е иселувањето на народот, особено во изминатите три години, а за...

Во Гевгелија гласаше единствениот со Koвид-19, кој во меѓувреме добил негативен резултат од тестирањето

Во ОИК Гевгелија денеска во рамки на вонредните парламентарни избори своето демократско право ќе го оствари само еден гласач...

29 зaбoлeни со кoрoнaвиpyc и лицa во изoлaцијa гласаат во Прилеп

И во Прилеп денеска гласаат заболените лица од корона и тие во изолација. Дваесет и девет лица имаат право...
- Advertisement -

СЈО година ипол објавува дека ќе добиеме обвиненија, за Титаник го зборуваат обвинението година ипол, во меѓувеме кој знае колку патувања имав и се вратив од патувањата. Само во јуни имав кратки патувања во 4- до 5 држави од кои се вратив. Ако сакав да избегам, можев да избегам, знаев дека или на 28 или на 29 или на 30 јуни СЈО ќе одржи прес и ќе ги поднесе овие обвиненија без никакви докази, така што не ми паднало на памет да бегам.

Ова го истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, одговарајќи на новинарско прашање дали можеби планирал да бега надвор од државата.

-Се работи за политичка хајка, против мене лично, против моите соработници и против партијата, начи се работи за политички атак врз ВМРО- ДПМНЕ, да не деградираат, омаловажат, тоа е тоа, тоа е целата битка. Инаку, ако сме сакале да бегаме сме имале толку многу можности, толку многу патувања и во време кога знаевме дека ќе има обвиненија. Јасна е работата дека станува збор за политичка хајка со цел СДСМ да ги прикрие своите неуспеси и плановите кои ги има да ги направи поврзани со државните и националните интереси, а ние да се занимаваме со вакви проблеми, додаде Груевски кој денеска беше во посета на Битола.

1 коментар

Latest News

(Фото) Си оди младината.. – Иceлувaњeто од Македонија стана секојдневие, особено во последните три години..

Еден од најголемиот проблем во земјава со години е иселувањето на народот, особено во изминатите три години, а за...

Во Гевгелија гласаше единствениот со Koвид-19, кој во меѓувреме добил негативен резултат од тестирањето

Во ОИК Гевгелија денеска во рамки на вонредните парламентарни избори своето демократско право ќе го оствари само еден гласач со Ковид-19, кој во меѓувреме...

29 зaбoлeни со кoрoнaвиpyc и лицa во изoлaцијa гласаат во Прилеп

И во Прилеп денеска гласаат заболените лица од корона и тие во изолација. Дваесет и девет лица имаат право да гласаат и да го...

(Видео) Забpaнетата македонска историја

Ова е спот од песната “Налеј налеј” која се користи во првата епизода на играната македонска серија “Македонија” која почна да се снима во...

Голема тpaгeдијa – Пoчинa и ќерката на Нелсон Мандела

Ќерката на Нелсон Мандела, Зинѕи почина на 57 години, утрово во болница во Јоханесбург. Во овој миг таа ја извршуваше функцијата амбасадор на Јужна...

More Articles Like This