ГРУПНА ТЕПАЧКА ВО СКОПЈЕ: Две групи се степале во Скопје, морала да интервенира полицијата

  • April 16, 2018
  • Коментари

На 15.04.2018 година било пријавено дека околу 18.00 часот на бул. „Крсте Петков Мисирков“ во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу две групи.

Со брза интервенција на полициски службеници двете групи биле разделени. Во врска со настанот во полициска станица биле приведени лицата А.А. (19), Ќ.И. (22), Ј.О. (21) и Е.З. (17), сите од Скопје.

По целосно докуметирање и расчистување на случајот, против нив ќе бидат поднесени оодветни поднесоци.

Претходно «
Следно »