ГУБАТ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН: #Бојкотирам ја растури анкетата на Радио Слободна Европа!

  • August 30, 2018
  • Коментари

Анкетите на социјалните медиуми и на неколку портали го покажуваат јавното расположение пред референдумот кој треба да се одржи на 30-ти септември

Граѓаните во огромно мнозинство ќе го бојкотираат престојниот референдум за самоукинување, покажа и анкетата на Радио Слободна Европа. Високи 64 проценти од граѓаните најавуваат дека на 30-ти септември воопшто нема да излезат на гласање, додека бројот на оние кои ќе излезат да гласаат е 35 проценти, се уште не се одлучиле само 1 процент од граѓаните.

 

Претходно «
Следно »