ГУБЕЊЕ НА ДОПИР СО РЕАЛНОСТА: Експертот на СЈО со дебели хонорари од народни пари, народот го споредува со „го*на“

Поврзано

МАНОЈЛОВСКИ: Пола раководството на СДСМ е инфициpaнo со кoрoнaвиpyc, а Заев зборува за избори и тера кампања

Почитувани, додека во земјите од регионот се говори за опоравување од корона кризата, или за економија, отворање на границите,...

СИСТЕМОТ ПРЕД КОЛАПС?! Во „8-ми Септември“ заразени 6 здравествени работници, 30 во самоизолација

Директорот на болницата „8-ми септември“ , Христијан Костов, со денови не се појавувал на работа, дознава Алфа. Вработени тврдат дека...

ВАЖНО: За влез и излез од државата за време на карантинот граѓаните да пријават на 192

Граѓаните што ќе остварат влез или треба да ја напуштат државата за време на 80-часовниот карантин во одредени градови...

Партиските експерти на Катица Јанева секој ден докажуваат дека во нивното работење има нула независност и нула професионалност.

Grcev-Janeva-640x341

Мирослав Грчев во колумна за опозицискиот портал ПлусИнфо на Бранко Героски се изразува на еден низок начин, со чудни тврдења и јасно покажувајќи колку е пристрасен.

Како најтрагичен дел од колумната на експертот на Јанева насловена како „ВМРО: Пирани што пливаат во гомна“, го издвојуваме:

„Или, накусо: дали изборите на 11 декември ќе бидат демократски, ќе зависи единствено од нивниот резултат. Ако победат демократските политички партии, тогаш изборите ќе бидат демократски, а доколку се повтори уште една изборна измама што и носи формална победа на криминалната и недемократска партија ВМРО-Фашистичка, тогаш изборите ќе се потврдат како криминални и недемократски. Политичкиот криминал на ВМРО-то на Груевски е веќе премногу разоткриен, па никој во Македонија веќе нема мандат да ги признава и легитимира нивните лажирани избори!“

Ваквиот став на Грчев е како диктат и желба од Бихаќка. Според неговата логика, тогаш тој требаше да постави и ваков пример:

-Судските рочишта против Зоран Заев за барање поткуп ќе покажат дали правдата е еднаква кон сите граѓани или веќе еднаш аболицираниот е повторно привилигиран. Доколку Заев е осуден, тогаш ќе се врати довербата во судството. Доколку Заев се избори за ослободителна пресуда, тогаш тоа судење треба да се прогласи за фарса и на криминалец да му биде изречена максимална казна на ново рочиште!

Низа скандали го проследија работењето на Грчев. Додека Јанева од џебот на граѓаните му исплаќа дебели хонорари, Грчев сосема изгуби контакт со реалноста.

Актуелно

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

Повеќе вести