Гугл со нова практична алатка за своите корисници

Поврзано

Уште една пpecyда пpoтив Гугл поради лaжнo информирање на корисниците за прибирање на податоци

Австралискиот сојузен суд утврди дека „Гугл“ ги довел во заблуда корисниците со информациите за употреба на личните податоци собрани...

Aндpoид пpoблeми: He ви paбoтaт aпликaциитe нa мoбилниoт? – oвa e peшeниeтo

Многу корисници на Андроид телефоните вчера и денеска забележаа дека дел од нивните апликации не работат. Гмеил, Вибер, Амазон, Ватс...

Јапонскиот гигант Тојота го пpekина производството во Чешка

Јапонскиот производител на автомобили „Тојота“ на 14 дена ќе го прекине производството во фабриката во близина на чешкиот град...
- Advertisement -

Минатата недела Гуле ја претстави првата „прва“ верзија на оперативниот систем Андроид 12, наменета за програмерите, чија прва бета верзија се очекува во август. Меѓу информациите што овие денови можеа да се слушнат за него, е и онаа што се однесува на новиот начин на испраќање на СМС пораки во рамките на тој мобилен софтвер.

Се работи за нова опција која ќе им овозможи на корисниците да го одберат времето на испраќање на пораката. Ова е практична алатка за сите оние кои треба да се им пишат на пријатели или роднини кои живеат во други временски зони.

Опцијата ќе биде лесна за употреба, бидејќи корисникот ќе може или да ја испрати писмената порака веднаш или да ја притисне опцијата за поставување испрати и да избере време кога сака да биде испратена.

Latest News

Биотepopистите го напуштија Cобранието

Пратениците за биотериризам го напуштија Собранието откако успеаја д аго привлечат медиумското внимание и од седница која требаше да...

More Articles Like This