„ГEPИЛA“ АКЦИЈА НА МЛАДИТЕ ВО СТРУМИЦА: Пакетчиња со порака „Дедо Мраз да ги земе црнилата од Струмица“ осамнаа под елката во градот

  • December 18, 2018
  • Коментари

Младите струмичани незадоволни од начинот на кој се води државата и општината синоќа ги спакуваа лажните ветувања на премиерот и ги оставија под новогодишната елка на Плоштадот во Струмица.

„Оваа година Дедо Мраз наместо да донесе подароци, за доброто на сите нека ги земе црнилата што во една година ги донесе Владата за регионов и земјата“– напишаа тие.

Претходно «
Следно »