Гoлeмa пpoмeнa нa Tвитep: Кoмпaниjaтa oдлyчи дa ja избpишe oвaa oпциja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Твитер воведе популарни „приказни“ по примерот на Фејсбук и Инстаграм и ги нарече Fleets. Но, сега се збогува со нив.

Твитер донесе одлука дека ќе ги исфрли од употреба до крајот на овој месец.

Проблемот е што малку корисници ја користат оваа опција и затоа Твитер одлучи дека истата ќе биде укината на 3-ти август.

Сепак, ќе остане опцијата Twitter Space која се покажа како добра и неа ја користат голем број луѓе.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This