December 9, 2021, 11:42 am

Гoлeмa тpaгeдиja: Двe дeцa изгopеa вo пoжap вo Англија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тригодишно момче и седумгодишно девојче загинаа во пожар во Ејнесбјури, Англија, пренесува „Скај њуз“. Пожарот избувнал во трикатната куќа околу 7 часот наутро.

Децата биле прогласени за мртви на местото на настанот. 35-годишна жена е пренесена во болница со сериозни повреди, а 46-годишен маж се здобил со полесни повреди. Се уште се утврдуваат причините за пожарот, а службите за итни случаи се на местото на несреќата.

Latest News

Стефковски: Сѐ додека сум јас градоначалник нема да дозволам отворање на индустриски капацитети за загадувачка индустрија

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, утрово беше гостин во ,,Утрински брифинг” на СлободнаТВ. Стефковски истакна дека во периодот...

More Articles Like This