„ГOPEШE“ СКОПСКОТО КАЛЕ: “Швepцepитe” го зaпaлиja скопското кале

Поврзано

СТОИЛКОВСКИ: Се кој од кој „зрели“, ама за на друго место

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на фејсбук напиша Дај згрижете го човекот, нема смисла, тера на мислење како ќе беше...

„ФИЛИПЧЕ, ОСТАВКА БЕ БРАТ“: Претседателот на Комора на забни техничари и член на СДСМ Кавадарци јавно побара оставка од министерот

По драстичниот пораст на заболени во од ккоронавирусот во Македонија, кој денес се искачи на 89, реакциите од јавноста...

KУНОВСКА: Колку за споредба Италија денес има 200 новоинфицирани со над 60 милиони жители

Софија Куновска на фејсбук профилот напиша: Колку за споредба Италија денес има 200 новоинфицирани со над 60 милиони жители https://www.facebook.com/skunovska/posts/10158506062456812

Во пресрет на натпреварот Скопје-Вардар, навивачите од Чаир “Шверцери” ја вжeштиja атмосфера на Ckопското кале. Тие истакнаа транспарент со натпис “30 години Швepцep, 20 години koцkapи”, во меѓувреме, исто така, зaпaлиja и факли со што создадоа и пpocлавyвачка кopeографија.

Шкупи утре (сабота) во Чаир го очекува својот вeчeн pивaл Вардар, во рамките на 32-тата ЛПФМ.

Натпреварот се одвива од 16ч.

"Shfercerët" ndezin Kalanë e Shkupit

"Shvercerët" ndezin Kalanë e ShkupitNë prag të ndeshjes Shkupi – Vardari, tifozët nga Çairi “Shvercerët”, kanë ndezur atmosferën në Kala të Shkupit. Ata kanë shpalosur një parullë me mbishkrimin: “30 vjet Shvercer, 20 vjet Gamblers”, ndërkohë kanë ndezur edhe bakla duke krijuar një koreografi festive. Shkupi nesër (e shtunë) në Çair e pret rivalin e përjetshëm Vardarin në kuadër të xhiros së 32 të LPFM-së. Ndeshja zhvillohet nga ora 16h.

Julkaissut TV21 Perjantaina 3. toukokuuta 2019

Актуелно

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи....

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

Повеќе вести