November 27, 2021, 9:47 am

Гpциja ќe дocтaви пo 20.000 вakцини вo Македонија и Албанија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Грција ќе им достави вкупно 40.000 дози вакцини против Ковид-19 на соседите Албанија и Македонија, изјави денеска портпаролот на грчката влада.

„Грција, во координација со Европската комисија, како што прават повеќето европски земји за своите соседи, ќе понуди вакцини … 20.000 дози за Македонија и 20.000 дози за Албанија“, рече на прес-конференција портпаролката Аристотелија Пелони.

Пелони не прецизираше кога тоа ќе се случи.

Latest News

Официјално, СЗО го класифицираше новиот сој коронавирус како загрижувачки и високо пренослив

Советодавниот панел на Светската здравствена организација (СЗО) го класифицираше новиот вид на Ковид-19, откриен во Јужна Африка, како „загрижувачки“...

More Articles Like This