ГPMИ НА СТАДИОН: „Македонија, Македонија“ се opи од гpлaтa на навивачите на натпреварот Македонија – Австрија

  • June 10, 2019

Фудбаската репрезентација на Македонија го игра четвртиот натпревар во рамките на “Група Г” на квалификациите за Европското првенство.

Нашашта репрезентација поведе со автоголот на Хинтерегер во 18-та минута, додека Лазаро стрелаше за изедначување на Австријците во 39-та минута.

Овој натпревар е од голема важност за нашата репрезентација, особено поради фактот што се работи за борба за второто место во групата.

Останува уште едно полувреме, а нашите фудбалери ќе се обидат да ја искористат и огромната поддршка од трибините каде атмосферата е пеkoлна.

Претходно «
Следно »