ГPMEШE НА СТАДИОН ВО ТУРЦИЈА: „Нешто ќе те питам бабо“ oдekнa на стадион во Турција на наптревар од турската Супер Лига

  • April 14, 2019

Oткако го раситнаа првиот милион прегледи на “Јутјуб”, “Нешто ќе те питам бабо” на музичкото дуо “Некст тајм”, одекна и на стадион во Турција.

Во пресрет на натпреварот од турската Супер лига помеѓу Коњаспор на нашиот Адис Јаховиќ и Сиваспор, одекна “Нешто ќе те питам бабо”.

“Вака се сака својата Македонија 🇲🇰!!! Нешто ќе те питам бабо дури и на стадионите во Турција. Адис Јахович капа доле кралу !!!”, напишаа “Некст Тајм” на Фејсбук.

 

Претходно «
Следно »