November 28, 2020, 2:23 am

Гpoбapи мacкиpaни во фотоpeпортери нaвивaле пpoтив Цpвeна ѕвeздa

Поврзано

Пoчинa Диего Марадона

Аргентинската фудбалска легенда и победник на Светското првенство во 1986 година, Диего Марадона, почина во домот во Тигре, откако...

(Видео) Haвивaчи гo “нaпикaa” диpeктopoт вo кoнтejнep и гo „пpoшeтaa“ пo yлицa

Навивачите на украинскиот тим Десна решија даа се пресметаат со директорот на стадионот, Гагарин Овчаренко, кој нема по добро...

Aвстралија oпeн 2021 ce oдлoжyвa пopaди кopoнaвиpycoт?

Тенискиот Грен слем Австралија опен може да се презакаже од јануари за февруари или март 2021 година поради пандемијата...
- Advertisement -

Според најавите, домаќинот го очекува парична казна, а ќе има санкции и за гостите

Партизан и Црвена ѕвезда само втор пат во 163 меѓусебни мечеви, викендов мораа да играат без публика. Пандемијата со Коронавирусот е причина зошто дуелот на стадионот на Партизан се одигра без гледачи. Иако официјално немаше навивачи, сепак е забележан одреден број на симпатизери на Партизан,пишува Спортманија.мк

Како што пишуваат српските медиуми, Партизан ќе биде казнет поради катастрофалната организација на дербито. На трибините биле евидентирани многу поголем број на службени лица од дозволеното, а сомнителни лица биле забележани и покрај самиот терен.

Навивачи на Партизан, биле маскирани во фоторепортери. На средината од второто полувреме, голманот на Црвена ѕвезда, Милан Борјан беше погоден со топка, од еден од таканаречените фоторепортери. Борјан негодуваше, но тоа само предизвика карање, за да на крајот сепак се смират страстите.

Делегатот на мечот на полувремето барал двајца лажни фоторепортери да ги соблечат маркерите и да заминат од стадионот зашто што биле препознати како навивачи на Партизан.

Со казна најверојатно ќе се соочи и Црвена ѕвезда, затоа што гостите не ги почитувале правилата за однесување во време на пандемија. Од фудбалски аспект, дербито на стадионот на Партизан, заврши без победник 1:1.

Latest News

Тасевски до Захариева: Вашето минато нема да го зaборават синовите и внуците на оние отceчени глави со кои сте се сликале како администратори

Актерот Сашо Тасевски ја потсети минитерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева за злостортвата што ги правеле „администраторите“...

Дишеме отpoв: Енормно зaгадување во неколку градови во Македонија

Во главниот град и вечерва не се дише поради енормното аерозагадување. Мерната станица во Ново Лисиче повторно покажува највисоки вредности, дури 435 ПМ 10...

Доктор од Охрид пoчинa од ковид-19

Во шеесеттата година од животот, по кратко боледување како последица на Ковид 19, денеска во Скопје, почина познатиот доктор-специјалист, ортопедски хирург и сестран уметник,...

Лекари kpaделе оpгани од мpтви пациенти во Кина

Шест лица, од кои повеќето лекари, се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, јавија локалните медиуми. Криминалната група ги лажела семејствата...

Владата дeмaнтиpa дека Заев се договорил со Бугарија

Владата на Северна Македонија остро реагира на текстот објавен на вашиот портал со наслов "Зоран Заев ги прифатил сите барања на Бугарија, следува потпишување...

More Articles Like This