Давид синот на Билбилов тргна по стапките на татко му (фото)

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Синот на Роберт Билбилов веќе оди по стапките на татко му.

За талентот на Роберт Билбилов нема потреба да зборуваме, тој е истакнат пејач и композитор и еден од ретките кои во периодот на стагнација твореше, иако тоа беа песни направени за неговите колеги, а неодамна на последното макфестовски издание по подолг период повторно се врати со своја композиција насловена „Чудни светови“.

Можеби многумина не знаат, но Роберт има синче, Давиц кој веќе има 11 години и е спремен да продолжи по стапките на тато. Дека е талентиран за уметност докажува и тоа што тој веќе е дел од филмското училиште за деца „Тинтири минтири“.

Давид се појавува во музичките спотови на ова филмско училиште и глуми во дел од скечовите, но освен за глума, Давид е алентиран и за пеење. Неодамна Билбилов објави фотографија на која се гледа дека неговиот син снима песна во неговото студи. Роберт досега направи толку прекрасни хитови за своите колеги, па фановие со нетрпение чекаат да видат што овој пат спремил нивниот миленик за сопствениот син.

Актуелно

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Повеќе вести