Дале 100 евра па сфатиле дека се измамени – Внимавајте да не наседнете на оваа измама

Поврзано

БОКИ ЗА ЛИЛА: Во притвop се гледаат кои ти се вистински пријатели

Бојан Јовановски проговори за неговиот однос со водителката Лила Стојановска која беше една од свeдоците во случајот „Рeкет“ на...

ПОЧИНА БЕЗДОМНИК ВО СКОПЈЕ: Во кампот за бeздомници во Чичино село бил пронајден пoчинат 61 годишен бездомник

На 31.05.2020 во 13:37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кампот за бeздомници во Чичино село бил...

ПOBPEДЕНИ ДВАЈЦАТА ВОЗАЧИ: Тешка сообраќајна нecpeќа кај Велес

Попладнево околу 15:30 часот се случи сообраќајка нecреќа меѓу две патнички возила на патот пред гробиштата Раштани кај Велес,...

Околу 18:40 часот во Полициска Станица-Тетово, 76-годишната С.Б. од Тетово пријавила дека околу 16:30 часот додека со нејзиниот 78-годишниот сопруг М.С. седеле во дворот на куќата дошло непознато лице и им понудило дрва за греење по поволна цена.

Откако се договориле за купопродажба, му дале 100 евра капар, а според договореното, лицето требало да ги донесе дрвата, но тоа не го направил.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести