Дале 100 евра па сфатиле дека се измамени – Внимавајте да не наседнете на оваа измама

  • April 26, 2019

Околу 18:40 часот во Полициска Станица-Тетово, 76-годишната С.Б. од Тетово пријавила дека околу 16:30 часот додека со нејзиниот 78-годишниот сопруг М.С. седеле во дворот на куќата дошло непознато лице и им понудило дрва за греење по поволна цена.

Откако се договориле за купопродажба, му дале 100 евра капар, а според договореното, лицето требало да ги донесе дрвата, но тоа не го направил.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »