ДАЛИ БРОДОТ НАРЕЧЕН СДСМ ГО ИЗГУБИ КОРМИЛАРОТ : Во државниот инспекторат за земјоделие вработувања во предизборието !

Поврзано

(Видео) Либан зaпaѓa во xaoc – пpoтecти, вojcka и kypшyми на улиците на Бејрут

Либанската армија излезе на улиците на Бејрут во обид да ги смири протестите кои се разгореа по апокалиптичната експлозија...

Tokcичнитe гacoви од ekcплoзиjaтa во Бејрут, може да бидат oпacни и за Македонија

Воздушната маса која носи честички од нитратот ослободен во експлозијата во Бејрут, може да помине и до подрачја оддалечени...

Jас сум наставник, но пред сè сум мајка и не сакам да се коцkaм со живoтите на члeновите на моето семејство

Отворањето на училиштата и градинките во услови на пандемија предизвика многу спротиставени мислења, и на родителите и на наставниците,...
- Advertisement -

Повеќе од јасно е дека бродот наречен СДСМ го изгуби кормиларот, а и компасот воопшто не им работи.

Така на пример, Зоран Шапуриќ од ДИЗ на својата насловна страна на ФБ профилот напишал „либерално кон Европа“, а најверојатно мислејќи за либерални вработувања дури и во време на избори.

Партиски вработувања во очи на избори иако тоа е спротивно на сите правила и закони. Очигледно дека СДСМ ќе се обиде на секој можен начин да добие глас повеќе и да го ублажи поразот кој им следи, а притоа жртвувајќи добар дел од нивните функционери кои од непознавање на законите или пак заради неможноста да ги одбијат своите претпоставени се повеќе навлегуваат во незаконски дејства.

Последен од низата такви примери од кои дел излегоа, а дел ќе излезат после изборите е токму овој во Државниот инспекторат за земјоделие каде во очи на избори има вработувања.

Документот кој стигна до нашата редакција го даваме јавноста да го види и да пресуди за безидејноста и незаконието во одредени институции.

 

Latest News

Пpoтести во Израел, десетици илјади дeмонcтранти се собраа пред резиденцијата на Нетанјаху и бараат оcтавка

Пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим, се собраа 15.000 луѓе кои се незадоволни од справувањето на...

Таравари: Би влегле во коалиција со ДУИ само под еден yслов

Би влегле во Влада со ДУИ само доколку мандатар биде Насер Зибер, истакна за Телма, Арбен Таравари, од Алијансата за Албанците. – Формирањето на Влада...

(Видео) Либан зaпaѓa во xaoc – пpoтecти, вojcka и kypшyми на улиците на Бејрут

Либанската армија излезе на улиците на Бејрут во обид да ги смири протестите кои се разгореа по апокалиптичната експлозија која се случи претходно неделава....

Уапceн гостиварчанец порaди трговија со луѓе, привeдени и десет жени затечени во неговиот угостителски објект

Десет женски лица од Македонија, Албанија и Косово биле пронајдени во угостителски објект во село Добридол, Гостивар. Сопственикот на објектот и жените се yапсени поради...

(Видео)11 зaгинати во пожар во Чешка, меѓу нacтраданите и деца, луѓето скокаа од прозори за да се спacaт

Најмалку 11 лица зaгинaa во пожaр што се случил во станбена зграда во градот Бохумин на североистокот на Чешка, соопшти чешкото Министерство за внатрешни...

More Articles Like This