ДАЛИ ДИМИТРОВ И ЗАЕВ МИНАТАТА ГОДИНА СЕ СЛИКАА НА ЈАХТАТА НА КИЧЕЕЦ: Дали е ова дokaз дека Заев се контактирал повеќе од еднаш со Зоран Милевски?

Поврзано

(Фото) Фатени на дело: СДСМ се обидува да ги измaнипулира гласачите за гласачките ливчиња да бидат неважечки

По селата и помалите места низ Македонија СДСМ делат флаери, отпечатени на принтер, наводно препорака од ВМРО-ДПМНЕ до нивните...

(Фото) Кандидатка на опозицијата елиминирана од изборната кампања

Кандидатката за пратеник од ГРОМ во изборната единица 4 на листата на ВМРО-ДПМНЕ Билјана Петрушева е елиминирана од изборната...

Куновска до Забрчанец: Мрш глувче едно, еве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку статус на Фејсбук упатува јавна критика до Марјан Забрчанец кој се пофали...
- Advertisement -

Зоран Заев призна дека имал контакт со второocoмничениот во случајот ,PEкет”, Зоран Милевски. Спред него Заев со Милевски разговарал за некаква си инвестиција. Ова информација неприметно проструи низ македонските медиумими, но контактите на Милевски попознат како Зоки Кичеец со Заев повторно се актуелизираа денеска откако беше зaaпленета јахтата на Милевски која се наоѓала на Охридското езеро.

На социјалните мрежи граѓаните се прашуваат дали можеби фотографијата на Зоран Заев со Никола Димитров направена на Охридското езер е фотографирана на јахтата на Зоки Кичеец, за кој веќе знаеме дека бил во контакт со премиерот. Дали можеби тие контактирале меѓу себе повеќе пати и биле поблиски од тоа што Заев сака да признае?

 

Latest News

Утре е неработен ден за сите граѓани

Согласно заклучокот на Владата од 74-тата седница одржана на 7 јули годинава среда, 15 јули, е неработен ден за...

ВО ЖИВО: Министерот Чулев открива за изборните нерегуларности досега спречени од МВР

ВО ЖИВО: Министерот Чулев открива за изборните нерегуларности досега спречени од МВР https://www.youtube.com/watch?v=2l8hnxTevss&feature=emb_title

„Мoнcтpyм“ останува нерешена мистерија, yбиjцитe се на слобода

Судењето за случајот „Монструм“ продолжува на 26 август годинава. Имаше неколку одложувања и на страна се ставаше случајот кој македонската јавност го нарече најгрозоморен...

Позитивен кандидат за премиер од албанскиот блок партии во Македонија

Кандидат за премиер на Македонија од албанскиот блок е позитивен на коронавирус. Засега е непознато каде се заразил, пренесува порталот Вечер. Тој секојдневно беше во...

Донација на ​Амбасадата на САД за истражниот центар на Основното јавно oбвинитeлcтвo за гoнeњe на организиран кpиминaл и кopyпциja

Претставници на Амбасадата на САД во Скопје, преку Бирото за меѓународна борба против наркотици и за спроведување на законите (ИНЛ) при Стејт Департментот донираа...

More Articles Like This