September 18, 2021, 7:27 am

Дали е можно да има толкаво богатство – Цеца спие над огромна милионска сума на пари

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Светски познатиот сајт „Celebrity net worth“ откри колку мпари се „тешки“ се многу познати лица, меѓу кои и некои балкански ѕвезди како српската фолк дива Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Откако се покажа колку се богати големите светски sвезди, на ред дојдоа и балканските, меѓу кои и Светлана Цеца Ражнатовиќ, чие богатство се проценува на неверојатни осумдесет милиони (80.000.000) долари.

Цеца е секако најпопуларната и една од најплатените домашни пејачки, а во својата децениска кариера објави 15 студиски албуми и одржа голем број концерти, додека оној на Ушче, одржан во 2013 година, беше на деветтото место на светската листа на најпосетувани концерти на сите времиња.

Сепак, кај многумина, особено кај оние кои ги почувствуваа стравотиите на војната по распадот на бившата СФРЈ се’ уште сомничаво лебди дилемата, дали сите пари на Цеца и се само од пеење?

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Денеска се празнува Св. пророк Захариј

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 5 септември. Денеска е Св. пророк Захариј. Свети пророк Захариј е таткото на...

More Articles Like This